Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kia Motors Slovakia
Kia Motors Slovakia SITA / Milo Fabian
25. novembra 2015 17:03 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Automobilka vynovila štyri oddelenia žilinskej nemocnice

Za 370-tisíc eur automobilka zrekonštruovala priestory a nakúpila vybavenie na oddeleniach pediatrie a detskej ortopédie, oftalmológie, otorinolaryngológie a v liečebni dlhodobo chorých

Spoločnosť Kia Motors Slovakia zmodernizovala štyri oddelenia žilinskej fakultnej nemocnice. Za 370-tisíc eur automobilka zrekonštruovala priestory a nakúpila vybavenie na oddeleniach pediatrie a detskej ortopédie, oftalmológie, otorinolaryngológie a v liečebni dlhodobo chorých.

„Finančne i technicky sme zabezpečili výmenu 16 interiérových a exteriérových dverí, 212 okien, ako aj prestavbu balkónov na štyroch oddeleniach. Automobilka financovala aj nákup 24 nemocničných polohovateľných postelí, matracov a nočných stolíkov,“ uviedol hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia Jozef Bačé.

Automobilka nemocnici darovala aj 200 stoličiek, 70 svietidiel a 270 úsporných žiariviek. Pri maľovaní izieb pediatrického oddelenia pomáhalo aj 38 dobrovoľníkov – zamestnancov automobilky.

„Najväčší prínos rekonštrukcie nemocnice vidím v pocitoch pacientov, ktorí sa budú vďaka zrekonštruovaným priestorom cítiť pohodlnejšie. Ľudia poznajú dlhoročný nedostatočný technický stav jednotlivých oddelení. Prijímame množstvo pozitívnych ohlasov nielen od rodičov detských pacientov, ale aj od dospelých pacientov,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Ivan Mačuga.

Automobilka chce v modernizácii žilinskej nemocnice pokračovať aj na budúci rok. „Jej súčasťou bude aj dokončenie rekonštrukčných prác v liečebni dlhodobo chorých a pediatrie, kde vďaka terénnym úpravám vznikne priestor na vybudovanie detského parku. Nový šat v blízkej budúcnosti dostane aj oddelenie urológie,“ dodal Bačé.

Zatiaľ čo prvú fázu projektu realizovala spoločnosť Kia cez svoj nadačný fond v Nadácii Pontis, druhú fázu bude od januára 2016 zastrešovať už pod hlavičkou novozriadenej Nadácie Kia Motors Slovakia.

„Rekonštrukcia žilinskej nemocnice predstavuje pre našu spoločnosť ďalší z dlhodobých projektov. Naším cieľom je zlepšenie podmienok nielen pre samotných pacientov, ale aj zdravotnícky personál, ktorý sa o nich denno-denne stará. Starostlivosť o chorých ľudí nie je pre nich len zamestnaním, ale aj životným poslaním. Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli zamerať oblasť spoločensky zodpovedného podnikania práve na oblasť zdravia,“ povedal prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X