Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_lozka
Foto: FreeImages.com
30. júna 2016 9:50 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ANS: Zdravotníctvo potrebuje dofinancovať

Podľa Asociácie nemocníc Slovenska je potrebných minimálne 95 miliónov eur na pokrytie nákladov súvisiacich so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov, nárokov na zvyšovanie miezd lekárov a nárokov spojených so zvyšovaním minimálnej mzdy a jej koeficientov od začiatku tohto roka.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) opätovne upozorňuje na potrebu dofinancovania rezortu zdravotníctva minimálne 95 miliónmi eur. Ako uviedol vo štvrtok v stanovisku riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík, spomínaná suma by išla na pokrytie nákladov súvisiacich so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov, nárokov na zvyšovanie miezd lekárov a nárokov spojených so zvyšovaním minimálnej mzdy a jej koeficientov od začiatku tohto roka.

Asociácia sa pritom odvoláva na prísľub ministra zdravotníctva z rokovania Odvetvovej tripartity v rezorte zdravotníctva z 23. mája tohto roka.

„Asociácia nemocníc Slovenska upozorňuje, že v zmysle dohôd so zdravotnými poisťovňami by v prípade nedofinancovania rezortu do 30. septembra tohto roka boli zmluvné podmienky pre nemocnice združené asociácii od 1. októbra výrazne nevýhodnejšie, v dôsledku čoho by mohlo dôjsť ku ohrozeniu zamestnanosti a následne k zníženiu kvality a dostupnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ argumentoval Valaštík.

Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením, ktorého členom je 71 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú približne 24 500 zamestnancov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X