Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FN Trnava
Foto: SITA / Ivan Kopčáni
8. februára 2016 11:12 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

ANS vníma požiadavky sestier ako neetické

Asociácia nemocníc nesúhlasí s tým, aby sestry, ktoré podali výpoveď, mali po spätnom prijatí vyššie platy ako tie, ktoré ostali v nemocniciach. 

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) nesúhlasí s požiadavkami Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA), za ktorých sa chcú sestry vrátiť do nemocníc.

Ako uviedla ANS v pondelňajšom stanovisku, považuje ich za neetické a právne irelevantné. Konkrétne sa asociácii nepozdáva to, aby sestry, ktoré podali výpoveď z nemocníc a podľa ANS opustili pacienta, mali po spätnom prijatí vyššie platy ako tie, ktoré ostali v nemocniciach. ANS tiež nesúhlasí, aby nové sestry, ktoré prijali nemocnice, boli teraz prepustené.

Hovorca Fakultnej nemocnice Trnava Matúš Stračiak k tomu dodal, že všetky uvoľnené pracovné pozície by podľa názoru nemocnice mali byť obsadzované podľa platných normatívov a podľa konkrétnych potrieb jednotlivých oddelení a kliník.

„V uplynulom období sme prijali do pracovného pomeru nových zamestnancov, ktorí pracujú tak, aby bol pacient a chod nemocnice zabezpečený v plnom rozsahu. Pri nových prijatiach do zamestnania budú vedenia kliník a oddelení a vedenie nemocnice postupovať v súlade so Zákonníkom práce a s ohľadom na kvality uchádzačov,“ uviedol Stračiak.

Ak by nemocnice bezpodmienečne prijali odídené sestry, trnavská FN si nevie predstaviť situáciu, že by musela prepustiť novoprijatých kvalifikovaných zamestnancov.

FN Trnava sa ohradila aj voči informáciám, že nedodržiavala personálne normatívy. „Dovtedy, kým sestry a pôrodné asistentky podali výpovede, sa vo Fakultnej nemocnici Trnava vždy dodržiavali minimálne personálne a materiálno-technické normatívy,“ upozornil Stračiak.

 

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X