Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Penazenka.jpg
Pixabay.com
10. júna 2016 12:42 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ANS uzavrela kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa

Od začiatku júna tohto roka tak majú nezdravotnícki pracovníci základnú zložku mzdy vyššiu najmenej o dve percentá ako je minimálny mzdový nárok podľa Zákonníka práce.

Kolektívne vyjednávanie medzi Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS), Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a sociálnych služieb, Lekárskym odborovým združením a Odborovým združením sestier a pôrodných asistentiek o Kolektívnej zmluve vyššieho stupňa (KZVS) sa skončilo.

Ako informoval riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík, dohodu dosiahli spomínané organizácie 8. júna. Kolektívna zmluva je účinná od 1. júna tohto roka do 31. decembra 2017.

„KZVS dohodnutá po náročných, no korektných rokovaniach, v kontexte pretrvávajúcej potreby dofinancovania zdravotníctva, garantuje od 1. júna tohto roka základnú zložku mzdy nezdravotníckym zamestnancom, ktorá je najmenej o dve percentá vyššia, ako je minimálny mzdový nárok vyplývajúci z ustanovení Zákonníka práce, ako aj ďalšie úpravy v prospech zamestnancov nemocníc,“ uzavrel Valaštík.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X