Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ANS sa dohodla na zmluvných podmienkach s VšZP

Petko_marian.jpg
Marián Petko Asociácia nemocníc Slovenska

Po rokovaniach so zdravotnou poisťovňou Dôvera a Union zdravotnou poisťovňou Asociácia nemocníc Slovenska opakovane upozorňuje na potrebu dofinancovania zdravotníctva. 

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa dohodla na rokovaní 9. augusta so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) na novej zmluve o poskytovaní a úhrade zdravotnej starostlivosti a jej prílohe platnej od 1. októbra tohto roka. Informoval o tom riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

„Asociácia nemocníc Slovenska sa so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou zároveň dohodla na dodatku k zmluve od 1. októbra do 31. decembra tohto roka pri zachovaní aktuálne platných zmluvných podmienok (cien a objemov),“ dodal.

Podľa ANS treba zdravotníctvo dofinancovať

Po rokovaniach so zdravotnou poisťovňou Dôvera a Union zdravotnou poisťovňou ANS opakovane upozorňuje na potrebu dofinancovania rezortu zdravotníctva na pokrytie nákladov súvisiacich so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov, nárokov na zvyšovanie miezd lekárov a nárokov spojených so zvyšovaním minimálnej mzdy a jej koeficientov od začiatku tohto roka.

Asociácia žiada ministerstvo zdravotníctva a ministerstvo financií o dofinancovanie zdravotníckych zariadení združených v ANS.

„Súkromné zdravotné poisťovne na rokovaniach deklarovali, že v prípade nenavýšenia finančných zdrojov znížia platby od 1. októbra na úroveň decembra 2015 (pokles o približne 10 percent), čo by v dôsledku možného prepúšťania zdravotníckych pracovníkov, delenia respektíve znižovania úväzkov mohlo viesť ku zhoršeniu sociálneho zmieru v nemocniciach a zníženiu dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ upozornil Valaštík.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 10. augusta 2016 15:50Zdroj SITA
K téme , , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X