Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petko_marian.jpg
Marián Petko Asociácia nemocníc Slovenska
10. augusta 2016 15:50 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ANS sa dohodla na zmluvných podmienkach s VšZP

Po rokovaniach so zdravotnou poisťovňou Dôvera a Union zdravotnou poisťovňou Asociácia nemocníc Slovenska opakovane upozorňuje na potrebu dofinancovania zdravotníctva. 

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa dohodla na rokovaní 9. augusta so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) na novej zmluve o poskytovaní a úhrade zdravotnej starostlivosti a jej prílohe platnej od 1. októbra tohto roka. Informoval o tom riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

„Asociácia nemocníc Slovenska sa so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou zároveň dohodla na dodatku k zmluve od 1. októbra do 31. decembra tohto roka pri zachovaní aktuálne platných zmluvných podmienok (cien a objemov),“ dodal.

Podľa ANS treba zdravotníctvo dofinancovať

Po rokovaniach so zdravotnou poisťovňou Dôvera a Union zdravotnou poisťovňou ANS opakovane upozorňuje na potrebu dofinancovania rezortu zdravotníctva na pokrytie nákladov súvisiacich so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov, nárokov na zvyšovanie miezd lekárov a nárokov spojených so zvyšovaním minimálnej mzdy a jej koeficientov od začiatku tohto roka.

Asociácia žiada ministerstvo zdravotníctva a ministerstvo financií o dofinancovanie zdravotníckych zariadení združených v ANS.

„Súkromné zdravotné poisťovne na rokovaniach deklarovali, že v prípade nenavýšenia finančných zdrojov znížia platby od 1. októbra na úroveň decembra 2015 (pokles o približne 10 percent), čo by v dôsledku možného prepúšťania zdravotníckych pracovníkov, delenia respektíve znižovania úväzkov mohlo viesť ku zhoršeniu sociálneho zmieru v nemocniciach a zníženiu dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ upozornil Valaštík.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X