Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dôvera
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
19. januára 2016 15:35 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ANS sa dohodla s Dôverou na úprave podmienok

Návrh na úpravu zmluvných podmienok predložený zo strany Union zdravotnej poisťovne však asociácia odmietla. Rokovanie tak bude pokračovať budúci týždeň.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) sa v utorok dohodla so zdravotnou poisťovňou Dôvera na úprave zmluvných podmienok na prvé štyri mesiace tohto roka. „Dohodnuté zvýšenie cien a objemov reflektuje nároky spojené so zákonným zvýšením miezd zdravotníckych pracovníkov od 1. januára tohto roka,“ informoval riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

Návrh na úpravu zmluvných podmienok predložený zo strany Union zdravotnej poisťovne ANS odmietla. „Navrhnuté ceny znamenali zníženie v porovnaní s rokom 2015 a nepostačovali na pokrytie nárokov na zvýšenie miezd od začiatku tohto roka,“ vysvetlil Valaštík.

Rokovanie s Unionom tak bude pokračovať počas nasledujúceho týždňa. „ANS bude trvať na úprave umožňujúcej pokrytie zákonných požiadaviek na zvýšenie miezd,“ uzavrel Valaštík.

Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým a nepolitickým združením, ktoré zastrešuje 71 malých, stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia patriace pod asociáciu zamestnávajú približne 24 tisíc pracovníkov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X