Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ANS chce budúci rok zachovať mzdy svojich členov

SITA / Werner Kusko

Mzdy by podľa zverejnených informácií mali zostať minimálne na úrovni k 31. decembru tohto roka.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) chce zachovať mzdy zamestnancov a svojich členov od začiatku budúceho roka. Vyplýva to zo spoločného vyhlásenia ANS a Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb. Ako asociácia deklaruje, mzdy zostanú minimálne na úrovni zárobkov k 31. decembru tohto roka.

ANS pristúpila k tomuto kroku, aby stabilizovala situáciu v dôsledku obáv zamestnancov z poklesu platov v prípade prijatia novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve.

Parlament v októbri posunul do druhého čítania spomínanú novelu. Tá má podľa ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov. Ako uviedol Čislák, ide o všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov vo všetkých zdravotníckych zariadeniach – teda nielen štátnych, ale aj nemocníc v správe vyšších územných celkov, miest a obcí či v prenájme u súkromníkov. Zákon reguluje 80 % mzdy, aby ostal priestor pre kolektívne vyjednávanie a nenárokovateľnú časť mzdy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 20. októbra 2015 11:42Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X