Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA / Werner Kusko
20. októbra 2015 11:42 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ANS chce budúci rok zachovať mzdy svojich členov

Mzdy by podľa zverejnených informácií mali zostať minimálne na úrovni k 31. decembru tohto roka.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) chce zachovať mzdy zamestnancov a svojich členov od začiatku budúceho roka. Vyplýva to zo spoločného vyhlásenia ANS a Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb. Ako asociácia deklaruje, mzdy zostanú minimálne na úrovni zárobkov k 31. decembru tohto roka.

ANS pristúpila k tomuto kroku, aby stabilizovala situáciu v dôsledku obáv zamestnancov z poklesu platov v prípade prijatia novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve.

Parlament v októbri posunul do druhého čítania spomínanú novelu. Tá má podľa ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov. Ako uviedol Čislák, ide o všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov vo všetkých zdravotníckych zariadeniach – teda nielen štátnych, ale aj nemocníc v správe vyšších územných celkov, miest a obcí či v prenájme u súkromníkov. Zákon reguluje 80 % mzdy, aby ostal priestor pre kolektívne vyjednávanie a nenárokovateľnú časť mzdy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X