Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Analytici vidia rezervy

Eura
Foto: FreeImages.com

Aliancia Fair Play je pri hodnotení práce nového ministra opatrná. „Kľúčové opatrenia sú na začiatku alebo polceste,“ zdôvodnil tento rezervovaný postoj Pavol Lacko z AFP.

„Oceňujeme posilňovanie analytických kapacít rezortu a väčší dôraz na rozhodnutia založené na dátach,“ pokračuje AFP.

Vníma tiež otvorenejšiu a odbornejšiu komunikáciu smerom k verejnosti.

„Registrujeme snahu ministerstva tlačiť na nižšie ceny špecializovaného zdravotníckého materiálu, vidíme však priestor na ešte väčšie úspory. Porovnanie so zahraničím stále ukazuje značné rezervy,“ upozorňuje aliancia.

„Na konci dňa bude dôležité, aby zmeny zhora pocítil na vlastnej koži pri návšteve lekára pacient. Tento efekt politík ministerstva je z nášho pohľadu zatiaľ slabý,“ uzatvára.

INEKO vidí možné problémy v budúcnosti

Inštitút INEKO zopakoval svoje hodnotenie z konca roka. Analytik INEKO Dušan Zachar k nemu pridal, že v zásade súhlasí s návrhmi na zmenu fungovania LSPP, poplatkov na urgentoch a u lekárov. „Rrealizácia do legislatívnej podoby môže priniesť ešte mnoho problémov,“ varuje.

Vážna situácia vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni podľa Zachara dáva tušiť, že značná časť energie rezortu bude v tomto roku smerovať na jej vyriešenie, resp. aspoň stabilizovanie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. marca 2017 12:30Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...