Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VsZP
VšZP | Foto: vZdravotnictve.sk
19. septembra 2018 10:55 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Ambulancie združené v ZAP stále trvajú na vypovedaní zmlúv s VšZP

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) naďalej trvá na vypovedaní zmlúv so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Ako zväz uviedol v tlačovej správe, v utorok dostal od VšZP ponuku, ktorá mala navýšiť úhrady pre špecializovanú ambulantnú zdravotnú starostlivosť o 4 %, nekorešpondovala však s predchádzajúcou ústnou dohodou medzi poisťovňou a predstaviteľmi ZAP.

ZAP chce dorovnanú ponuku

„Opakovane deklarujeme, že pokiaľ VšZP nedorovná cenové podmienky na úroveň Dôvery a Unionu, ZAP bude trvať na podaných výpovediach zmlúv. Uvedené požiadavky považujeme za korektné a splniteľné,“ píše sa v správe.

Podľa zväzu je konanie poisťovne neférové, ak VšZP disponuje dostatočnými zdrojmi na to, aby pre všetky segmenty ambulantnej zdravotnej starostlivosti spravodlivo, rovnomerne a plošne navýšila úhrady minimálne na úroveň oboch súkromných zdravotných poisťovní.

ZAP odmieta tvrdenia VšZP, že vypovedanie zmlúv zo strany zväzu je neférové a rokovania sú nekonštruktívne. Opakovane poukázal na skutočnosť, že VšZP nereagovala na tri písomné žiadosti ZAP o rokovanie.

Zväz ambulantných poskytovateľov tvrdí, že mal záujem rokovať v priebehu celého leta práve preto, aby sa vyhol rokovaniu počas prepoisťovacieho obdobia. Podľa zväzu nekonanie VšZP priviedlo rokovania do súčasného stavu.

Poistenci nemusia panikáriť

Všetkých pacientov a poistencov však ubezpečuje, že do konca novembra sa pre nich vo veci poskytovania zdravotnej starostlivosti nič nemení. Ak sa ZAP so VšZP nedohodne do 30. septembra 2018, budú ambulantní poskytovatelia združení v ZAP vo výpovediach s VšZP. V krajnom prípade budú od 1. decembra 2018 v nezmluvnom vzťahu s VšZP.

Zväz bude o spôsobe poskytovania zdravotnej starostlivosti pre poistencov VšZP od 1. decembra 2018 verejnosť, poistencov VšZP, ako i poskytovateľov – členov ZAP, priebežne informovať.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X