Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kalendar.jpg
Foto: FreeImages.com
1. januára 2016 12:57 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Aký bol rok 2015?

Rok s poradovým číslom 2015 rozhodne nemôžeme označiť za nudný. O udalosti nebola núdza, ako svedčí aj náš prehľad udalostí v prvom a v druhom polroku 2015.

Okrem obvyklého bilancovania roka sme sa však tentoraz respondentov pýtali aj to, ako hodnotia uplynulé štyri roky  v rezorte. O dva mesiace nás čakajú parlamentné voľby, a to je dobrý čas aj na zhodnotenie, kam sa zdravotníctvo posunulo.

Opoziční politici nie sú k ministrovi zhovievaví. Expert SDKÚ-DS Valerián Potičný ministerstvu vyčíta, že nepočúva ani dobré nápady.

Neporiadok a chaos – tak opisuje situáciu v zdravotníctve zdravotnícky expert KDH Marian Faktor. Niektoré projekty, ako eHealth alebo PPP novej nemocnice, by sa mali zastaviť, dodáva Viliam Novotný,

No ministerstvo zdravotníctva eHealth považuje za svoju tohtoročnú prioritu.

Nespokojná je však aj odborná verejnosť. Lekárnická komora je nespokojná s nedostatkom komunikácie s odbornou verejnosťou a vyčíta ministerstvu, že nemá žiadnu víziu. Takmer rovnaké slová použil aj analytik HPI Tomáš Szalay.

Výčitky má aj Asociácia na ochranu práv pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X