Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kufor.jpg
Foto: FreeImages.com
26. septembra 2017 15:33 Farmácia od vZdravotnictve.skSITA

Ak sa nové miesto EMA nebude páčiť zamestnancom, výsledkom môže byť kríza

Lieková agentúra nekonkretizovala, ktoré z navrhovaných 19 miest by jej vyhovovali

Ak by sa Európska lieková agentúra (EMA) presťahovala do krajiny, ktorá by jej zamestnancom nevyhovovala, boli by ochotní sa vzdať miesta. Výsledkom by mohla byť kríza, keď by EMA nedokázala so zníženým množstvom ľudí fungovať.

Vyplýva to z interného prieskumu EMA, o ktorom informoval denník Financial Times. Do desiatich krajín by bolo ochotných sa presťahovať 51 % až 81 %.

Agentúra varuje pred druhou polovicou rebríčka: ak by sa presťahovať nebolo ochotných dostatok ľudí, EMA by nedokázala fungovať.

Hrozia problémy

Do krajiny s najhoršou povesťou by bolo ochotných sa presťahovať len 6 % zamestnancov.

Agentúra pritom nekonkretizovala, ktoré štáty má na mysli, zverejnila len ich anonymizovaný rebríček.

Avšak aj v prípade, ak by sa EMA premiestnila niekam, kam by ju nasledovalo 65 % až 81 % zamestnancov, problémom sa nevyhne. Podľa agentúry redukcia zamestnancov tak či tak spôsobí odloženie menej dôležitých úloh a návrat k bežnej činnosti očakáva do dvoch až troch rokov.

Zamestnanci už skôr vyjadrili neochotu sa sťahovať z Londýna. Niektorí majú tiež obavy z presídlenia do krajiny, ktorá nerešpektuje práva LGBT komunity.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X