Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DS
SITA / Robert Tappert
4. februára 2016 16:36 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Kaník vyzýva opozíciu na mimoriadnu schôdzu k odvolaniu Čisláka

Zároveň strana Sloboda a Solidarita pre „masérsku kazu“ kliník Pavla Kostku podáva trestné oznámenie.

Strana Demokrati Slovenska-Ľudo Kaník vyzýva opozičné politické strany na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Jej jediným bodom by mal byť návrh na odvolanie ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka. Dôvodom pre takýto krok je podľa demokratov katastrofálne zhoršujúca sa situácia v zdravotníctve, neriešenie problémov, ohrozovanie zdravotnej starostlivosti pacientov a ďalšie kauzy, ktoré ukazujú, že rezort je tunelovaný osobami a skupinami úzko prepojenými s vládnou stranou Smer-SD.

„Aj keď je tesne pred voľbami takáto schôdza má zmysel, pretože súčasná vláda odmieta diskutovať o týchto problémoch a vyvodzovať za ne zodpovednosť. Zvolanie schôdze s témou odvolania ministra je preto jedinou možnosťou, ktorú opozícia má, aby sa o týchto množiacich sa prešľapoch vládnej strany verejne diskutovalo v parlamente,“ zdôvodnil Kaník.

Iná forma mimoriadnej schôdze by bola podľa Kaníka okamžite zablokovaná poslancami Smeru tak, že by nebol schválený program. „Preto je nevyhnutné, aby programom mimoriadnej schôdze bolo odvolanie príslušného ministra, ktorý je zodpovedný za rezort zdravotníctva,“ dodal Kaník.

Trestné oznámenie pre „masérsku kauzu“

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podáva trestné oznámenie k aktuálnej masérskej kauze strany Smer-SD. Fakt, že môže byť zapletená aj súčasná sekretárka predsedu vlády Mária Trošková podľa SaS zosilňuje podozrenie o pôsobení organizovanej skupiny na úrovni riadenia štátu.

„Prudký nárast platieb zo strany štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) zariadeniam Pavla Kostku, pochybnosti o ich odôvodnenosti, angažmán bývalej ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej v tejto záležitosti a napokon aj objavenia sa mena Trošková sú podľa nášho názoru relevantné skutočnosti, aby sme tieto podozrenia mohli vysloviť,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko. Do celej záležitosti by mal podľa neho vstúpiť aj Najvyšší kontrolný úrad a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, keďže vnútorná kontrola VšZP zlyháva.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X