„Jeden cieľ. Jeden team. Jedna rodina.“ UMB HOCKEY TEAM zdvihol nad hlavy vytúženú trofej. UMB Hockey Team – Diplomati Bratislava 4:3

Na štvrtý finálový zápas na zimnom štadióne v Banskej Bystrici prišli potencionálnych majstrov podporiť ako Bystričania, tak aj fanúšikovia z Bratislavy. Počet fanúšikov však v porovnaní s prvým domácim zápasom klesol zo 612 na 344. Aj napriek poklesu v počte obsadených sedačiek sa zdalo, že tribúny štadióna sú preplnené. Skandovanie fanúšikov neutíchlo ani na minútu, pretože na ľadovej ploche sa odohrávala skutočná dráma. Po prvej tretine mali súperi 3 góly navrch, no v priebehu ďalších dvoch tretín sa stav stretnutia pomaličky obrátil na remízu. Situácia na ľadovej ploche sa odohrávala ako cez kopirák, nakoľko hra pokračovala predĺžením 3 na 3. A tam sa rozhodlo.

Víťazstvo v treťom finálovom zápase uniklo UMB Hockey Teamu o vlások

Tretí finálový zápas medzi Diplomatmi a UMB Hockey Teamom sa hral na domácej ľadovej ploche Bystričanov. Prvé dva zápasy v Bratislave sa UMB Hockey Teamu podarilo otočiť o dva góly. Na domácej ľadovej ploche zasa o tri, no šťastie predsa len neprialo. Po remíze, ktorá uzavrela tretiu tretinu nasledovalo predĺženie, ktoré po úspešnej gólovej akcii Diplomatov prepísalo stav série na 2:1.

Diplomati neuspeli ani v druhom domácom finále. Hráči UMB si odviezli z Bratislavy matchball

Dva bojovné zápasy, zakaždým so smolným koncom pre Diplomatov. Tak by sa dal opísať doterajší priebeh finálovej série EUHL medzi bratislavskými Diplomats Pressburg a UMB Banskou Bystricou. Druhý duel muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom sa opäť radovali Bystričania. Diplomati majú nôž na krku a v stredu musia výrazne zabojovať, aby sériu ešte zdramatizovali. Viac sa už dočítate v článku nižšie.

Do finálovej série lepšie vstúpila UMB

Reklama na univerzitný hokej. Aj takto by sa dal opísať prvý finálový duel medzi domácimi Diplomats Pressburg a UMB hockey team. Hostia dokázali zápas otočiť potom, ako prehrávali už 2:0. O vyrovnanom súboji svedčí aj konečné skóre, o čosi šťastnejší môžu byť Banskobystričania, ktorí vyhrali tesne 3:2. Diplomati majú šancu na reparát už dnes podvečer. Pokiaľ nechcú cestovať na ihrisko súpera s „nožom na krku“ musia na vlastnom štadióne zvíťaziť. Viac sa už dočítate v článku nižšie.